Modernizare transport elevi în Comuna Craiva

După discuții avute pe tema privind sprijinirea procesului de învățământ primar și gimnazial la nivelul comunei Craiva,  domnul primar Coșa Ioan, împreună cu viceprimarul domnul Vid Alexandru, consideră că achiziționarea unor microbuze electrice școlare noi reprezintă o prioritate pentru întreg procesul de învățământ din comuna noastră, mai ales că microbuzele noastre școlare au o vechime minimă de peste 7 ani.

În aceste condiții, pentru siguranța copiilor și pentru buna desfășurare în condiții optime a procesului educațional din raza comunei Craiva, domnul primar a făcut demersurile necesare, elaborând  și semnând cererea către Ministerul Educației privind numărul de microbuze necesare.
Programul mai prevede pe lângă achiziționare microbuzelor și alocarea sumei de maximum 1400€/ stație de încărcare/microbuz, fără TVA.

Updated: 6 aprilie 2022 — 8:46