NOUTATI

Din 04.05.2020 avem cateva modificari pe site-ul Primariei Craiva, si anume:

1. Monitorul Oficial Local – a trecut in meniul din stanga iar continutul este reorganizat in conformitate cu legislatia in vigoare. Incarcarea datelor se va face de catre compartimentele SECTRETARIAT, CONTABILITATE si JURIDIC. In masura in care acesta va fi completat vom elimina butoanele din meniul principal care dubleaza posibile documente. Pana la sfarsitul anului 2020 speram ca Monitorul Oficial Local sa fie integral completat si functional.

2. Formulare Online – ”GHISEU ONLINE” incarcat in test pentru perioada urmatoare. De aici veti putea solicita online diferite documente din Primarie, pe care in momentul se solicitau doar personal: CERERE DIVERSE DE DOCUMENTE (care se pot elibera la distanta), CERERE CERTIFICAT FISCAL P.F. si P.J., CERERE EFECTUARE ANCHETA SOCIALA, CERERE ELIBERARE ADEVERINTA DE ROL, CERERE INFORMATII DE INTERES PUBLIC.

3. Sesizari – am creat o rubrica prin care puteti sesiza in cel mai scurt timp neregulile sesizate in comuna noastra. Pentru o evidentiere clara a neregulilor puteti incarca si 3 poze reprezentative, respectiv puteti marca pe harta locul in care s-a savarsit neregula. Pentru a considera sesizarea valida va trebuii ca numele din sesizare (nu se va face public insa se va verifica) sa fie cel real din actul de identitate. Daca neregula semnalata reprezinta un pericol eminent sau va poate pune viata dumneavoastra sau a altor persoane in pericol, va rugam sa apelati la serviciul unic de urgenta 112.

************************************************************************

Program de colectare a deseurilor in perioada Sarbatorilor Pascale 2019

In comuna Craiva, deseurile se vor colecta SAMBATA 27.04.2019, conform graficului comunicat de catre firma care presteaza serviciile de colectare a deseurilor!

Va multumim pentru intelegere!